16 05 2011

Network Marketing Helal mi dir?Ne demektir?

Network Marketing Helal mi dir?Ne demektir?

 Çok katlı pazarlama, Doğrudan Satışın geliştirilmiş bir türüdür.Doğrudan satış; en bilinen tanımıyla, bir mal ya da hizmetin, tüketicilere yüz yüze birebir ilişkiyle ve genellikle de evlerde, işyerlerinde ve perakende satış noktası sayılamayacak yerlerde, bir distribütör tarafından anlatılarak pazarlanan bir satış yöntemidir.

Çok Katlı Pazarlama ise; distribütörlerin, iki farklı faaliyeti sonucunda kazanç elde edebildikleri bir Doğrudan Satış türüdür.Bunlardan birincisi, kişisel olarak yaptıkları satışlardan doğan kazanç; %25 ila %50 arasında değişen kar oranı diğeri de, uygulanan plana göre,takımlarına üye ettikleri kişilerin ve sonra da bu kişilerin üye ettiklerinin satışlarından doğan kazanç.%20 ila %43 Bu nedenle Çok Katlı Pazarlama, kişiye kendi bağımsız işini kurma ve geliştirme şansını sunan bir imkandır.

Uzmanların çoğu, Çok Katlı Pazarlama yöntemini ilk kez başarıyla uygulayan kişinin, Carl Rehnborg olduğu konusunda fikir birliğindedirler. Onun öncesinde, satış teşkilatına kazandırılan her yeni satış temsilcisi için kendisini getirene prim verilmesi ya da teşkilata kazandırdığı temsilcilerin satışlarından belirli bir süre bir yüzdenin ödenmesi gibi uygulamalar vardı. Fakat bugün anladığımız anlamda, ekibin yarattığı satış hacmi üzerinden sürekli bir kazanç sağlayacak bir program ilk kez, A.B.D.'nde Carl Rehnborg'un sahibi olduğu şirketin ürünlerinin satışında uygulanmıştır.Carl Rehnborg'un 1934 yılında kurduğu şirketin ilk ismi, California Vitamin Company idi. Sonradan şirketin ismi, Nutrilite Products Inc. olarak değiştirildi. Başlarda klasik bir doğrudan satış programı uygulanmaktayken 1945 yılında Carl Rehnborg, bugünkü Çok Katlı Pazarlama yönteminin tüm temel unsurlarını içinde barındıran bir programa geçti. Kimileri bu programın, Carl Rehnborg'un kişisel bir buluşu olduğunu iddia ederken, kimileri ise programı Nutrilite'ın Distribütörleri olan Lee S. Mytinger ve William S. Casselberry'nin geliştirdiklerini ileri sürerler.Dünyada yüzlerce MLM firması var. Son yıllarda MLM'ye kısmen veya tamamen gecen şirketlerden bazıları şunlar :

MERCEDES, AVON,ORİFLAME, AMWAY, IBM, MEDLINE, FLB, INNKEPER, NTC, TELECOMY, CILGORY, SONY..

Networkmarketing Firması Seçerken Dikkat Edilemesi Gerekenler

Ama Yüzyılın iş fırsatını yapacaksanız ve hani o hayallerinizi gerçekleştirebilmekle ilgili bir umut taşıyorsanız, para ve zaman bakımından özgür olmayı istiyorsanız ve bunun için ne gerekli ise yapmaya hazırsanız, bazı şeylere çok dikkat etmeniz gerekli.

1. Şirket ürünlerini koşulsuz iade alıyor, paranızı iade ediyor mu? Malum her şey her zaman istediğiniz gibi olmayabilir...

2. Şirketin bünyesindeki ürünleri talep görüyor mu, yoksa dünya da bu ürünleri sadece o şirkete üye olanlar mı alabiliyor ve kullanıyor? Çünkü böyle şirketler de günümüzde var maalesef, bilinmeyen ve kalitesiz ürünleri çok pahalı fiyatlarla üyelerine satabiliyorlar.

3. Ürün yelpazesi geniş mi? Bunun avantajını ancak, bir kriz sırasında ve ürün yelpazesi çok çok geniş olan bir şirketle çalıştığınızda anlayabilirsiniz!

4. Şirket köklü ve başarılı bir geçmişi olan şirket mi, yeni kurulmuş birkaç sene veya hatta birkaç ay sonra ne olacağı belli olmayan şirketlerden biri mi? Nedense, hep en yeni şirketlerin daha büyük şans taşıdığını söylerler, birkaç sene sonra da birçokları kapanır gider!

5. Ürünleri uluslar arası alanda kabul görmüş olan ve sertifikalandırılmış ürünler mi? Örneğin diyelim ki bir vitaminve beslenme destek ürünleri şirketini araştırıyorsunuz, hangi ünlü sporcuların bunu kullandığını araştırabilirsiniz.

6. Ürünler organik ve ekolojik tarımla mı üretiliyor, sertifikaları var mı? Günümüzde artık bu trend çok güçlü ve bu trende uygun ürünlerle çalışanlar, çok daha hızla yol kat edebiliyorlar.

7. İşiniz, dolayısıyla da geliriniz çocuklarınız/torunlarınıza kalacak mı? Network Marketing sektörünün en can alıcı noktalarından birisidir bu! Araştırdığınız şirkette birkaç nesildir bu gelirlerden faydalananlar var mı?

Bu sorulara alacağınız cevaplarla ile beraber,

Biraz da cesur olun,
Araştırmaktan asla korkmayın,
Denemekten hiç korkmayın,
Gelişmekten ve ilerlemekten korkmayın

Yüreğinizin sesini mutlaka dinleyin,

Ve de en doğru kararı verdiğinizi hissettiğiniz an, tam gaz devam edin hedeflerinizi ve hayallerinizi gerçekleştirmeye doğru durmaksızın  ilerleyin!!

Çünkü bu network marketing sektörü, dünyanın en büyük milyoner fabrikasıdır!!

NOT: Tabii ki, doğru şirketi bulmanız yetmez aynı zamanda, doğru sponsorun da bulunması şarttır.
Doğru sponsor da, bilgisi, tecrübesi, ilişkileri, organizasyonu ile sizi doğru yönlendirecek, bilgi/tecrübe aktarımını yapacak kişidir. Doğru şirketi bulduğunuzda, doğru sponsoru da araştırmayı ihmal etmeyiniz.
Doğru şirketi ve doğru sponsoru bulduğunuz zaman, her şey sizin için çooook daha kolay olacaktır.
 BUNLARIN HEPSİNİ BİR ARADA DÜŞÜN VE KENDİNİ KEŞFETMEYE BAŞLA....

Evet kara şimdi senin bu ekibe katılarak hedeflerine bir adım daha yaklaşabilirsin.Merak etme bu desteğimiz sadece seni üye yapmakla başlayıp bitmeyecek,ayrıca internette diğer kazanma yöntemlerinide 2 senelik tecrübelerimden ve uyguladığım kazanç sistemlerinden de faydalanacaksın.

Yan tarfata kategoriler kısmından farmasi marketingi detaylı inceleyebilir.Tüm sorularınıza cevap alarak sizde ekibimize katılabilirsiniz.

Şimdi İsterseniz Sizde Yeniparakazanma'nın araştırmaları sonucu en mantıklı en sürdürülebilir ve yüzde yüz Türk sermayesi olan farmasi marketinge aşağıdaki linkten üyeliğinizi başlatarak ekip desteğimizide alarak bu işte ilerleyebilirsiniz

Aynı zamanda danışmanın alt ekibindeki danışmanının da yapacağı ürün alımlarındaki
puanları tüm grubu etkiler prim hak ederler. İşte Burada Farmasi Network bu özelliklerin hepsini taşımaktadır.Yeni para Kazanma Yöntemleri Olarak sizleride bu büyüyen ekibimize 30 tane site ve bloğumuzun desteğiyle bekliyoruz.

Farmasi Fırsatlarını Kaçımamak için hemen ön üyelik formunu doldurmaya başlayın!

 

256
0
0
Yorum Yaz