19 01 2010

KISA YOLDAN ZENGİN OLMAK İSTEYEN GENÇLERE

Evet bizimde zamanında yaptığımız en büyük hataydı,kısa yoldan nasıl zengin oluruz armut piş ağzıma düş bu bloğa giren bir çok genç arkadaşımızın da bu gibi niyetle girdiğini tahmin ediyorum.Bende nacizane bu çabalarına erolmarketingle olsun diğer sistemlerle muhakkak destek verceğimin sözünü zaten veriyorum.Ama şunu unutmayalım şu kısa hikayeyi aklımızdan çıkarmayalım.

 

Vaktiyle saf bir derviş, "Madem Cenab-ı Rabbül Alemin cümle canlının rızkına kefildir, öyle ise ben, şu caminin bir köşeciğinde tüm vaktimi ibadetle geçireceğim. Hiçbir iş yapmayacağım, nasıl olsa rızkım ayağıma gelir" demiş ve kendisine münasip bir köşe bulup, postu sermiş.

Bir gün, iki gün, üç gün... derken, şadırvandaki sudan başka boğazından lokma geçmemiş. Biçarenin midesi sırtına yapışmş, artık ne elinde, ne dizinde ne de dilinde, mecal kalmamış. Bir gün cemaatten hayırsever bir adam, koca bir tepsiyi silme börek doldurup camiye gelmiş. Çoluğa çocuğa, düşküne fakire, etrafta kim varsa böler bölüştürür, verirmiş. Köşesinde iki büklüm, tesbih böceği gibi büzülüp kalmış olan derviş, üzerinde dumanı tüten börek tepsisini görmüş ama, hayırsever adam dervişi görmemiş. Ne yapsın zavallı, büzüştüğü yerden, "öhö öhö de öhö" diye bir işaret vermiş. Sesi duyan adam, tepsinin dibinde kalan üç beş parça böreği de dervişe uzatmış. Derviş, bir yandan börekleri yiyor, bir yandan da kendi kendine söyleniyormuş:

"Hey benim yüce Rabbim. Rızık gönderiyorsun göndermesine de, illa bi öhö dedirteceksin yani."

Bu deyim, "insanın isteklerine kavuşmak istiyorsa, illa ki, eliyle ya da diliyle, bir gayret göstermesi gerektiğini" anlatmak için kullanılır.

 

ANLAYACAĞINIZ KENDİ GAYRETİNİZ EMEĞİNİZDE BİR İŞİ YAPARKEN ÇOK ÖNEMLİDİR.ONUN İÇİN BU HİKAYEYİ MUHAKKAK AKLIMIZDA TUTALIM.BİRLİKTE DAHA GÜZEL KAZANÇLARA SAYGILARLA

Türkiye de ve Dünya da İlk defa Uygulanan bir yöntemle internet tabanlı çalışarak ilk ayınızdan itibaren harika kazançlara ulaşabileceğiniz risksiz bir çalışma sistemi ile tanışmak isterseniz lütfen iş imkanımızı inceleyiniz.

TÜRKİYE`NİN NERESİNDE OLURSANIZ OLUN

Sadece İnterneti Kullanarak Dahi
Çok İyi EK Gelire ya da TÜM Gelire
Ulaşabileceğiniz,
Dünyanın En Büyük Firmalarından Biri İle
Çalışma İmkanı Sunuyoruz….
Detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki linke tıklayıp
Başvuru Formu`nu doldurunuz

Formun hemen arkasından online iş tanıtımına katılacağınız toplantı odamızın adresine ulaşacaksınız .
 

Unutmayın İlk hamleyi yapma sizi liderliğe götüren adımın başlangıcıdır.

Başvuruyu doldurmak için lütfen buradan tıklayın

 

 

 

5820
0
0
Yorum Yaz