22 01 2010

BAYANLAR İÇİN EVDE İŞ İMKANLARI

Ekonomik krizlerde işsiz kalan kadınlar, içindeki girişimciyi keşfedince 'evden çalışmak' kavramı doğdu. Uzmanlara göre ev-ofiste başarının ilk koşulu iyi bir iş fikri. Başlangıç için de internete bağlanmak şart.

İş hayatındaki kadınların başlıca iki derdi var; biri erkek egemen yapı, diğeri ise ekonomik krizler. Özellikle 1999 yılında başlayıp, etkileri halen hissedilen ekonomik sarsıntıların ardından en çok yarayı alan yine kadınlar oldu. İşsiz kaldık, iş bulamadık, ekonomik özgürlüğümüzü bu krizler ve erkekler birçok kez elimizden aldı.

Sonuçta, işsiz kalan eğitimli, yetenekli ve akıllı kadınların çoğu kendine yeni bir yol çizmek zorunda kaldı. Hatta, öylesine zekice bir yol buldular ki, şimdi fırsat çıksa da, asıl işlerine geri dönmüyorlar.Tutundukları dal; İngilizcesi "home - office", Türkçe'de ise, tam bir karşılık konulmasa da, şimdilik "ev ofisi" denilen yöntem. Daha önce çalıştıkları alanda, ya da hiç tanımadıkları bir iş dalında maceraya yelken açıp, evin bir kısmını atölye ya da ofis haline getirip, "para ve prestiji evden kazanan" kadınlar, herkese meydan okuyor; en başta da ev kadınlığına ve 09.00 - 17.00 sistemiyle çalışmaya...
Peki, işsiz kadınlar evden hangi işleri yapabilir, nasıl bir yol izlemeliler? Evden çalışan profesyonel iş kadınları neler öneriyor? Dört gün boyunca evinizde yapacağınız işleri irdeleyeceğimiz bu dizi sonunda, mevcut işlerinizden ayrılıp, kendi işinizin patronu olmak isteyebilirsiniz. Home - office kadınları mutlu, özgür ve zengin olacağınızı garanti ediyor.

Psikoterapist Nathaniel Branden "Kadının Özgüveni" isimli kitabında şöyle diyor: "Bir kadın bir diğerinden daha zeki ve daha yaratıcı fikirlere sahip ama daha az başarılı olabilir. Başka bir kadın ise kendi fikirlerini çok daha fazla ciddiye aldığı için onları besler, geliştirir ve işyerinde kabul ettirmek için savaşır. Fark beyin gücünde değil, gayret ve motivasyonda, yani kendini adamada yatar."
Her şey doğru ve gerektiği gibi yapılsa bile, ilk fikirle kazanmak her zaman mümkün olmayabiliyor. İlk zaferden önce birçok fikir yaratmak ve sunmak zorunda kalındığı gibi, çoğu için günler, hatta aylar boyunca verilen tüm uğraşlar çöpe atılabiliyor.
Unutmamalı, sabır, üstün başarılı insanların en belirleyici özelliğidir.

İlk başarısızlıkta yılmayın
Başarısız olunsa da üzülmeye gerek yok çünkü kurulan her işletmenin neredeyse yüzde 90'ı ilk 5 yıl içinde kapanıyor. Bu nedenle, kendi işini kurmak isteyen kadınlara ilk dileğimiz: İyi şanslar...

Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi'nin (ABİGEM) verdiği bilgileri göre, Türkiye'de kadının zorunlu çalışma hayatına katılımı 1955 yılından 2001 yılına kadar yüzde 72'den yüzde 28'e kadar indi. Kadın iş gücünün çalışma hayatına katılımı azalarak devam etmekte. Nüfusun yüzde 11-12'sini çalışan kadınlar oluşturuyor ve bunlardan yalnızca yüzde 7'si işveren.
Amaç, kadınların çalışma hayatına katılımını artırabilmek olduğu kadar, işsiz kalmış ya da hayalindeki iş ortamını bulamayan kadınların kendi fırsatlarını yaratabilmelerini sağlamak.
Sermayeniz kısıtlıysa en cazibi evden çalışmak
Girisimcilik.org'un kurucularından, ekonomist Aysan Doğaner, evinde iş kuran kadınların en belirleyici özelliklerinin başında, çalışma sistemine karşı durmaları geldiğini söylüyor. Ücretli olmanın ve saatlere bağımlı çalışmanın, yeteneklerinin ve potansiyelinin farkında olan birçok kadın için dezavantaj yaratabileceğini söyleyen Doğaner, şöyle devam ediyor:
Ne değil, nasıl?

"Kendi işini kurmak isteyen kadınlar, ne yapması değil, nasıl yapması gerektiğine uzmanlaşmalılar. Sonuçta, ellerindeki sermaye kısıtlıysa, en cazibi evden çalışmak. Zaten bir evdeki çalışma odası, bir ofisin tüm donanımına sahip. Başlangıç için, internete bağlanmak, ayrı bir telefon hattı çekmek ve bir de web sitesi kurmak, istediği işi yapabilir duruma getirebiliyor kadınları.
En büyük desteği de, kendisi gibi çalışma arzusu içerisinde olan kadınlardan alacaklardır. Yeter ki, yapabilecekleri ve evden yürütebilecekleri işin ne olacağına karar versinler."

Motivasyon
İş kurabilmek için gerekli motivasyona sahip olmak en önemli ve birincil adım. Finansman dahil tüm diğer gerekli etkenler, güçlü bir motivasyondan daha gerekli değil.
Kariyerini ücretli bir işte çalışarak gerçekleştirmeyi hedefleyen iyi eğitimli bazı kişilerin yaptıkları işle bir türlü motive olamadıkları gözleniyor. Aslında bunun nedeni, çoğu zaman içlerinde var olan ve keşfedilmeyi bekleyen girişimcilik tutkusu. Bu tutkuyu keşfedip, kendi işini açan girişimci inanılmaz bir potansiyeli de harekete geçirmiş oluyor.

Başarılı bir iş fikri nasıl belirlenir?
Evinde, kendi işini kurma motivasyonuna sahip kadınlar için başarının ilk koşulu iyi bir iş fikri oluşturmak.
İş fikri belirlenirken, öncelikle bugüne kadarki iş deneyimleri, ustalıkları ve becerileri göze alınmalı. İş fikirleri, deneyimlerden ibaret de olmayabilir. Önemli olan tüm fırsatları değerlendirebilmek.

İşte tam burada ev hanımlarına yönelik hem evden hemde çevreden kazanma yolları olan güvenilir.

 

Evet kara şimdi senin bu ekibe katılarak hedeflerine bir adım daha yaklaşabilirsin.Merak etme bu desteğimiz sadece seni üye yapmakla başlayıp bitmeyecek,ayrıca internette diğer kazanma yöntemlerinide 2 senelik tecrübelerimden ve uyguladığım kazanç sistemlerinden de faydalanacaksın.

Yan tarafta kategoriler kısmından networkmarketingi detaylı inceleyebilir.Tüm sorularınıza cevap alarak sizde ekibimize katılabilirsiniz.

Şimdi İsterseniz Sizde Yeniparakazanma'nın araştırmaları sonucu en mantıklı en sürdürülebilir ve yüzde yüz Türk sermayesi olan farmasi marketinge aşağıdaki linkten üyeliğinizi başlatarak ekip desteğimizide alarak bu işte ilerleyebilirsiniz.Lütfen size destek olabilmemiz için Üye olurken referans kısmında bu numaranın yazdığına dikkat edin.0020702 Dilerseniz tekrar yeniparakazanma sitemize geri dönerek linkimizden üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Kampanyalı Farmasi Danışmanlığı İçin Tıklayın.

626
0
0
Yorum Yaz